

NORIT Activated Carbon
Over ons
NORIT Activated Carbon is een van ’s werelds grootste en meest ervaren producenten van actieve kool en biedt u een volledig assortiment aan producten, diensten en technische ondersteuning. Dankzij NORIT’s geschiedenis van innovatie, productprestaties, technische expertise en klantgerichtheid ontvangt u altijd de juiste producten en oplossingen voor uw specifieke purificatiebehoeften.
De producten van NORIT Activated Carbon worden gebruikt om op efficiënte en kosteneffectieve wijze verontreinigingen, vervuilende stoffen en andere onzuiverheden te verwijderen uit water, gas en lucht, voedingsmiddelen en dranken, farmaceutische producten en andere vloeistoffen. Onze oplossingen met actieve kool worden ook ingezet als kleurstoffen, als katalysatordragers of als katalysatoren in industriële processen.
Met meer dan 100 jaar ervaring in innovatie, productie en productontwikkeling, produceren wij een breed scala aan actieve kooltypes uit diverse grondstoffen, waaronder ligniet, turf, bitumineuze steenkool, kokosnoot, olijfpitten en hout. We hebben meer dan 400 verschillende soorten actieve kool ontwikkeld, zodat onze klanten altijd een oplossing krijgen die perfect aansluit bij hun toepassing en beter werkt dan een standaardoplossing.
Naast een wereldwijd opererend verkoop- en productienetwerk, beschikken wij ook over een wereldwijd opererend applicatie supportteam en over twee R&D centra.
Aanvullend aan ons zeer brede scala van actieve kool types, poeders, korrelkolen en geextrudeerde types, opereren wij een aantal reactivatie stations waar wij gebruikte actieve korrelkolen middels reactivatie weer in activiteit herstellen en zodoende geschikt maken voor hergebruik.
Ook kunnen wij onze klanten huurfilters aanbieden uit onze vloot van mobiele filters. Gevuld met de juiste actieve kool is dit een aantrekkelijke optie om een zuiveringsprobleem op te lossen zonder investeringen en op zeer korte termijn.
Voor meer informatie, bezoek onze website: norit.com
Producten

NORIT GAC 1240 AFM
Een van onze nieuw ontwikkelde productlijnen is onze AFM-lijn van gebroken actieve kool. Deze actieve korrelkolen zijn ontwikkeld om zeer effectief te zijn in alle soorten water, inclusief water met een hoger gehalte aan organische achtergrondstoffen (NOM). Het speciaal ontworpen poriënstelsel kan allerlei verontreinigende stoffen adsorberen, zelfs bij een hoog TOC-gehalte. Zeer effectief voor de verwijdering van PFAS en allerlei pesticiden en metabolieten.

NORIT actieve kool voor biogas en biomethaan
Onze DARCO® BG 1 en DARCO BG 1P zijn hoogwaardige actieve koolsoorten die speciaal zijn ontwikkeld voor het verwijderen van H2S uit biogasstromen. Naast onze DARCO-producten bieden we een reeks NORIT-kwaliteiten voor andere biogastoepassingen.

Mobiele actieve kool huur filters
NORIT beschikt over een vloot huurfilters. Deze filters, gevuld met het juiste type actieve kool, zijn eenvoudig op te starten en te bedienen en helpen u uw zuiveringsuitdaging op te lossen zonder investering; u betaalt alleen voor de operationele kosten. Flexibele systemen, eenvoudig op- of af te schalen. En u betaalt alleen voor de periode dat u ze gebruikt.

Actieve kool reactivatie services
NORIT exploiteert diverse installaties voor de reactivatie van actieve kool, waar korrel- en geëxtrudeerde actieve kool, wanneer die eenmaal verbruikt en niet meer effectief genoeg zijn, kunnen worden gereactiveerd en daarmee tot bijna het oorspronkelijke activiteitsniveau kan worden terug gebracht. En dit met een veel lagere CO2-uitstoot dan vergeleken met vervanging door nieuwe acteive kool. Een mooi staaltje hergebruik.

NORIT SA SUPER
NORIT heeft eveneens een breed scala aan actieve poederkolen, PAC's. Een van onze best presterende poederkolen is onze NORIT SA SUPER. Steeds weer laat deze kool zien een twee a drie keer lagere dosering nodig te hebben om de verplichte effluentwaarden te bereiken. Zeer geschikt voor gebruik in bijvoorbeeld PACAS systemen, door te doseren aan actief slib systemen. Geschikt voor alle soorten micropolluenten, PFAS, pesticides, metabolieten, etc.

NORIT GAC 1240 AF
NORIT heeft een breed portfolio van GAC's, granulaire actieve kool, zoals onze NORIT GAC 1240 AF. Dit type is ook beschikbaar in 830 en 1020 mesh deeltjesgrootte. Toegepast is vaste bedden kunnen deze kooltypes een breed scala van waterzuiverings problemen oplossen.

NORIT ROW 0.8 SUPRA
NORIT produceert ook geextrudeerde actieve kool, zoals onze NORIT ROW 0.8 SUPRA. Dit cylindrische product met een diameter van 0.8 mm heeft een superieur adsorptie en filtratie gedrag, is extreem hard en daardoor uitermate geschikt voor vele reactivatie cycli. Het wordt net als GAC in vaste bedden toegepast, waar het een gunstige drukval laat zien doordat het uit uniforme deeltjes bestaat. Uitermate geschikt voor PFAS verwijdering.
