
RWB BV
The Better Green | Mest- en digestaatbehandeling in Haselünne (DE)
Mest is een waardevol bijproduct van de veehouderijsector. Het levert voedingsstoffen aan planten en organisch materiaal aan de bodem en vormt een essentieel element in de levenscyclus. Door het verwerken van mest en digestaat kunnen waardevolle reststromen ontstaan en kunstmest worden geproduceerd.
The Better Green heeft RWB Water en haar partners de opdracht gegeven om een mest- en digestaatbehandelingsinstallatie te engineeren en te bouwen. RWB speelt een belangrijke rol bij de behandeling van de mest & het digestaat. Door gebruik te maken van de modernste technologieën heeft RWB door de jaren heen diverse mest- en digestaatbehandelingsinstallaties geengineerd en gebouwd.
Voor de mest- en digestaatbehandelingsmarkt heeft RWB haar eigen producten ontwikkeld. Deze RWB producten worden nu Plug & Play geleverd, wat zorgt voor kortere doorlooptijden op locatie. Elk product, gebouwd als skid, wordt uitgebreid getest voordat het naar de bouwplaats wordt gestuurd. Schema's worden gecontroleerd; TAG-nummers worden toegepast; Er vindt een druk- en lekdichtheidstest plaats en ten slotte een IO-controle. Door het op deze manier te leveren verkorten we niet alleen de montagetijd, maar ook de inbedrijfstellingstijd. Hierdoor werken we efficiënter en kunnen we straks met hetzelfde aantal mensen meer projecten aan. Kortom een win-winsituatie voor ons als fabrikant en onze klant. In dit geval The Better Green.
De installatie wordt momenteel geïnstalleerd in Haselünne en bestaat uit:
- Voorbehandeling
- Keramische membraanfiltratie
- MAP-reactor
- Ionenwisselaar
- Dampstripper
- Rectifier
- Entgasser
- Omgekeerde osmose
- Ionenwisselaar
Door gebruik te maken van deze technieken ontstaat er niet alleen schoon water, maar ook andere waardevolle producten.

Ander nieuws

PB Weerselo | Renovatie en hardheidsverlaging
De zuiveringsinstallatie in Weerselo is verouderd, waardoor renovatie noodzakelijk is om het risico op uitval en bacteriële besmetting van het reinwater te verlagen. RWB voorziet een installatie om de hardheid te verlagen.

Datacenter Microsoft | Duurzaam koelwater middels hergebruik van regenwater
Voor een datacanter zal een waterzuiveringsinstallatie gebouwd worden als innovatie oplossing voor het hergebruik van regenwater om datacenter Microsoft op duurzame wijze te koelen

Brabant Water | Spoelwater Terugwin Units
RWB Water heeft voor Brabant Water in Tilburg en Loosbroek 2 Spoelwater Terugwin Units gerealiseerd. Deze spelen een belangrijke rol in het zuiveren van spoelwater afkomstig van zandfilters, dat doorgaans verontreinigd is met geoxideerd ijzer en mangaan.

ACCN Zero liquid dicharge installatie
In opdracht van ACCN heeft RWB een installatie gerealiseerd die het afvalwater dat vrijkomt bij het wassen van bodem-as uit afvalverbrandingsinstallaties reinigt. Hierdoor zijn ‘niet-recyclebare materialen’ toch recyclebaar.

AWS Zwanenburg | Renovatie en uitbreiding AWZI
Het afvalwater van de AWZI’s Heemstede en Haarlem-Schalkwijk wordt getransporteerd naar AWZI Zwanenburg. AWZI Zwanenburg wordt deels gerenoveerd en uitgebreid, waardoor het de grootste zuivering wordt van HHR Rijnland.

RWZI Venlo | Slibontwatering
De Thermische drukhydrolyse op RWZI Venlo wordt uit bedrijf genomen, waardoor er een nieuwe slibontwateringsinstallatie paraat moet komen te staan. Deze installatie zal het slib van de RWZI Venlo, Venray, Gennep en Meijel verwerken.

Duurzame waterbehandeling Delfzijl, MBR en Chemie
Door een toenemend aanbod van industrieel afvalwater uit industriegebied Oosterhorn in Farmsum wil North Water Afvalwater (NWA) de afvalwaterzuivering uitbreiden. Tevens wordt er een industriewater pompstation en een demiwaterinstallatie (DWI) geplaatst.